Kreator JPK xls i Analizator JPK dla MŚP – wybierz spokój i bezpieczeństwo

Wiadomo kto jest uprawniony do odraczania terminu na składanie JPK_VAT
08-02-2017
Nowa struktura JPK_VAT a korekty za 2016 r.
15-02-2017

Kreator JPK xls i Analizator JPK dla MŚP – wybierz spokój i bezpieczeństwo

1 stycznia 2017 r. obowiązkiem raportowania w strukturze JPK zostały objęte firmy z segmentu MŚP. Już 27 lutego 2017 r. upływa termin na przekazanie do Ministra Finansów informacji o prowadzonej ewidencji zakupu i sprzedaży VAT (JPK_VAT) za styczeń 2017 r. W tym terminie plik JPK_VAT złożą po raz pierwszy mali i średni przedsiębiorcy.

Wychodząc naprzeciw firmom MŚP, przygotowaliśmy dedykowany pakiet narzędzi, ułatwiający spełnienie obowiązków związanych z JPK przez małe i średnie przedsiębiorstwa. W skład pakietu dla MŚP wchodzą:

  • Kreator JPK xls, który w bardzo prosty sposób umożliwia przygotowanie plików JPK i ich wysyłkę do Ministerstwa Finansów
    oraz
  • Analizator JPK, program opracowany we współpracy z prawno-podatkową firmą doradczą Olesiński & Wspólnicy, który zapewnia kompleksową weryfikację poprawności, a także zawartości Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Kreator JPK xls dla MŚP to niewielkie, kompaktowe narzędzie, którego zadaniem jest wspieranie Klientów w prostym i szybkim generowaniu plików JPK, na bazie przygotowanych szablonów plików.

Kreator JPK xls można zainstalować na dowolnym komputerze PC z systemem operacyjnym Windows. Po zainstalowaniu aplikacji użytkownik otrzymuje dostęp do struktur JPK, które są mu niezbędne. Dodatkowy moduł, w postaci Transportera JPK, umożliwia przesłanie gotowych plików XML na bramkę Ministerstwa Finansów.

Program w modelu abonamentu rocznego umożliwia pełną kontrolę kosztów zakupu rozwiązania. W pełnej wersji licencji, aplikacja obsługuje wszystkie struktury  JPK.

Kreator JPK xls, w ramach swojej podstawowej funkcjonalności, zapewnia możliwość wygenerowania kompletnej struktury JPK_VAT. Koszt wersji podstawowej dla jednego stanowiska to jedynie 600 zł netto rocznie. Istnieje również możliwość rozbudowania programu o możliwość generowania dodatkowych struktur (JPK_FA, JPK_MG, JPK_KR, JPK_WB) w cenie 200 zł netto rocznie za moduł. Transporter JPK, czyli moduł służący do przesłania plików, jest dostępny już za 400 zł netto rocznie. Powyższe opłaty obejmują aż 12-miesięczne wsparcie w postaci darmowych aktualizacji oprogramowania, wydawanych w przypadku zmian w wymogach dotyczących przygotowania oraz transportu plików JPK do Ministerstwa Finansów.

Zamów Kreator JPK xls – skontaktuj się z nami!

Analizator JPK zapewnia natomiast kompleksową weryfikację poprawności, a także zawartości Jednolitego Pliku Kontrolnego (niezależnie od źródła jego pochodzenia). Dzięki temu nasi Klienci uzyskują pewność, że przesyłany plik JPK, jest poprawny pod względem technicznym, jak również mają możliwość jego merytorycznej weryfikacji przy użyciu kilkudziesięciu testów dostępnych w module Audyt JPK. Dowiedz się więcej o Analizatorze JPK – obejrzyj film.

Zapraszamy do zapoznania się z dodatkowymi informacjami oraz pobrania demonstracyjnej wersji programu Analizator JPK. Pobierz wersję demonstracyjną Analizatora JPK – wypełnij formularz.

Zamów Analizator JPK – skontaktuj się z nami!